Panedmia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu przyszłych par młodych. Część została postawiona przed koniecznością odłożenia uroczystości w czasie. Inni narzeczeni nie zdążyli zaplanować ślubu, ponieważ pojawiły się ograniczenia administracyjne.

Wiele par, a tak niewiele potencjalnych terminów. Czy zaplanować swoją uroczystość we wrześniu, październiku lub listopadzie. Ślub jesienią? Oczywiście! Cała branża organizacji wydarzeń czeka z niecierpliwością na wytyczne dotyczące większych przyjęć. Gdy pojawią się wiążące informacje, pary młode ruszą do organizacji wesel w nowych terminach.

Ślub jesienią. Wiele plusów.

Niezależnie czy chcecie przełożyć zaplanowane wesele czy stoicie przed decyzją o jego organizacji, jesienne terminy (wrzesień, październik, listopad), mają wiele plusów.

Patrząc szerzej na branżę gastronomiczną (sale, restauracje, hotele), można się spodziewać odpływu klientów, którzy z różnych względów odłożą organizację przyjęcia na przykład na 2021 rok lub później. Z tego punktu widzenia pary młode, które pozostaną przy planach weselnych na 2020 rok, staną się atrakcyjnymi klientami. Każdy rozsądny manager lokalu będzie starał się przyciągnąć maksymalną ilość klientów po czasie przestoju w branży.

Jesienny ślub może się okazać strzałem w dziesiątkę ze względu na pogodę. Ostatnie lata pokazują jak zmiany klimatu przekładają się bezpośrednio na organizację wydarzeń. Zeszłoroczna jesień przyniosła wiele doskonałych weekendów we wrześniu i październiku. Nawet listopad w wielu momentach dawał komfort gościom i gospodarzom imprez. Wesele organizowane jesienią pozwala czuć się lepiej w salach, których klimatyzacja nie zawsze spisuje się na medal. A jest to w wypadku letnich upałów pięta achillesowa wielu przyjęć. I choćbyście słyszeli zapewnienia właścicieli, że ich klima nie ma sobie równych, to dopiero lipcowy czy sierpniowy skwar pozwala zweryfikować te słowa.

Ostatnią kwestią jaką warto poruszyć rozpatrując jesień 2020 jest aspekt „psychologiczny”. Jeśli w kolejnych miesiącach dostaniemy sygnał od administracji publicznej, że organizacja przyjęć będzie możliwa, warto pomyśleć czy planowanie wesela nie będzie doskonałym sposobem na odreagowanie izolacji. Nie wolno krytykować nikogo, kto odkłada swoje przyjęcie na 2021 rok lub zawiesza jego organizację. Z aktualną sytuacją jeszcze nigdy w historii nikt się nie zetknął. Obawy o finanse pary młodej czy gości to ważny argument za odłożeniem imprezy w czasie. Ale jeśli istnieje taka możliwość, wesele zorganizowane na koniec 2020 roku może się okazać strzałem w dziesiątkę. Odejmie stres oczekiwania narzeczonym,  a rodzinie i przyjaciołom pozwoli spotkać się po czasie rozłąki. Zarówno przyszłe pary młode jak i organizatorzy przyjęć liczą, że wesela wrócą jak najszybciej. A te jesienne pozostaną niezapomniane.

Jesienne wesele. Drobne niedogodności.

Zastanawiając się nad weselem jesienią trzeba brać pod uwagę niedogodności, które dla niektórych mogą mieć znaczenie.

Pogoda, która może okazać się łaskawa, szczególnie pod koniec jesieni zawsze przynosi odrobinę niepewności. Jeśli Waszym marzeniem jest możliwie duże wykorzystanie terenu zielonego wokół sali, wesele w październiku czy listopadzie nie będzie dobrym pomysłem. Obserwacja ostatnich lat pokazuje, że przyjęcia jesienne odbywają się w korzystnej aurze. Ale ryzyko niższych temperatur czy deszczu jest nie do uniknięcia.

Inny szczegół, który może być ważny dla pary młodej to zdjęcia plenerowe realizowane w dniu zaślubin. Szybko zachodzące słońce może skutecznie uniemożliwić sesję w trakcie wesela lub zdjęcie grupowe realizowane na zewnątrz. Oczywiście zawsze wiele zależy od organizacji. Doświadczona wedding plannerka czy DJ/konferansjer umówią się z fotografem, że np. sesja w ogrodzie czy zdjęcie grupowe to pierwszy punkt wesela. Nawet jeszcze przed wejściem do sali, albo tuż przed pierwszym tańcem pary młodej.

Pandemia koronawirusa radykalnie wpłynęła na organizację sezonu weselnego 2020. Ale zmiany klimatu coraz bardziej zachęcają do organizacji przyjęć jesienią. Jeśli rynek weselny dostanie wytyczne co do kalendarza powrotu do normalności, szybko okaże się, że wrzesień, październik czy listopad to terminy wesela, które warto brać pod uwagę.

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie będzie nikomu udostępniony.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*