Małe eventy firmowe czyli jak integrować pracowników w czasie pandemii

Małe eventy firmowe. Organizacja eventów Warszawa

Przez kilka miesięcy lockdownu osoby zatrudnione w części firm musiały przestawić się na pracę zdalną i zrezygnować z udziału w delegacjach (w szczególności tych zagranicznych). O jakichkolwiek eventach dla pracowników również nie mogło być oczywiście mowy. Dziś wszystko wraca powoli do normy. Spora część biur, mimo konieczności wprowadzenia obostrzeń znów się otwiera, a wyjazdy do klientów i kontrahentów stają się codziennością. Nadszedł czas, by zadbać również o dobre relacje między pracownikami i zorganizować event firmowy. Zwłaszcza jeśli Twoja firma przyjęła ostatnio do pracy zupełnie nowe osoby. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak podejść do tematu imprez integracyjnych w trakcie trwania pandemii.

Niewielkie grupy, DJ na event, miejsce wydarzenia

Jeśli w Twojej firmie tradycją były wcześniej eventy w postaci wyjścia na dyskotekę, dziś z wiadomych względów możesz o nich zapomnieć. Kluby wciąż nie działają i nie wiadomo, kiedy cokolwiek się w tej kwestii zmieni. Może jest to więc dobry czas, by postawić na integrowanie pracowników w mniejszych grupach? I niekoniecznie w zamkniętych pomieszczeniach? Dobry DJ na imprezę, przemyślany plan wydarzenia, właściwie dobrane menu i odpowiednie miejsce wystarczą, by znów świetnie się razem bawić. 

Wielkość imprezy a obostrzenia

Dlaczego obecnie polecamy przede wszystkim eventy firmowe w małych grupach? Głównie z powodów pragmatycznych. Przed pandemią większa impreza oznaczała po prostu więcej pracy przy jej organizacji, dziś natomiast łączy się z koniecznością przestrzegania wielu dodatkowych obostrzeń. By się o tym przekonać, wystarczy zapoznać się z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na szczęście większość polskich firm nie potrzebuje aż tak rozdmuchanych eventów i wystarczą im te dużo mniejsze, na kilka-kilkanaście osób

Jak zorganizować imprezę integracyjną podczas pandemii?

Pamiętaj, że nawet jeśli Twoja firma zatrudnia kilkadziesiąt czy kilkaset osób, nadal można zorganizować w niej niezapomnianą integrację. Oto kilka podpowiedzi, jak to zrobić:

  • Integracja nie musi obejmować wszystkich pracowników w tym samym czasie. Podziel ich na kilku-kilkunastoosobowe grupy i zorganizuj osobne eventy dla każdej z nich.
  • Dokładnie poinformuj (najlepiej na piśmie!) każdego z pracowników, który będzie brał udział w integracji, o obowiązujących obostrzeniach. Kary za ich nieprzestrzeganie mogą być naprawdę dotkliwe, więc warto potraktować tę sprawę bardzo poważnie. 
  • Włącz wyobraźnię (a najlepiej skorzystaj z usług profesjonalnej firmy) i postaw na imprezy dla pracowników, które nie będą nudną “powtórką z rozrywki”. DJ na event pod gołym niebem? Jak najbardziej! Spływ kajakowy zamiast kręgielni? Pewnie! Klimatyczne ognisko zamiast dusznego pubu czy restauracji? A dlaczego nie? Obecna sytuacja ma swoje dobre strony, skłania bowiem do wypróbowania zupełnie nowych lub też nieco już zapomnianych rozwiązań. Nie tylko nie gorszych, ale często dużo lepszych i ciekawszych od tych poprzednich, nierzadko mocno ogranych… 

DJ na event pod gołym niebem? Jak najbardziej! Spływ kajakowy zamiast kręgielni? Pewnie! Klimatyczne ognisko zamiast dusznego pubu czy restauracji? A dlaczego nie?

Może jeszcze poczekać?…

Czy w ogóle warto organizować event dla pracowników w trakcie pandemii? Czy nie lepiej z tym poczekać? Do momentu, aż wszystko wróci do normy i nie będzie trzeba przestrzegać żadnych obostrzeń? Cóż, byłoby idealnie, jednak nic nie wskazuje na to, że pandemia wkrótce się skończy. Musimy nauczyć się z nią żyć – nie tylko jako osoby prywatne, ale również jako zatrudnieni

Integracja w małych grupach – najlepsze rozwiązanie na dziś

Integrowanie pracowników w małych grupach to stosunkowo bezpieczne rozwiązanie. Dużo bezpieczniejsze niż chociażby wyjście na zakupy do dużego marketu czy przejazd zatłoczonym autobusem (tak, tak – w czasie pandemii nie powinno być zatłoczonych autobusów, ale przepisy swoje, a życie swoje…). Integracje są potrzebne. Nie tylko dla nowych pracowników, ale i dla starych. Wiemy, że w trakcie lockdownu niekoniecznie tęskniłeś za wszystkimi współpracownikami, ale za częścią z nich na pewno… Warto odbudować te relacje, warto poznać nowych ludzi. Zorganizuj więc event na mniejszą skalę, postaraj się, by DJ na imprezę dobrze ją rozkręcił i przestrzegaj tych kilku obostrzeń, a wszystko pójdzie świetnie. Maseczki, płyn dezynfekujący i zachowanie odstępów to w przypadku integracji w małych grupach najważniejsze zalecenia. Reszta to już tylko dobra zabawa.

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie będzie nikomu udostępniony.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*