Organizacja wesel i dj na wesele Warszawa

Bez względu na to, czy Wasze przygotowania do wesela ruszyły już pełną parą, czy też za jego organizację dopiero zamierzacie się zabrać, konieczność wyboru DJ’a to coś, z czym z pewnością będziecie musieli się zmierzyć. Dobry DJ, który nierzadko pełni również funkcję konferansjera i/lub wodzireja, skutecznie rozkręci Waszą uroczystość. Sprawi on, że do tańca i zabawy ruszą nawet osobnicy najbardziej oporni. Czyli ci wszyscy, o których w dzisiejszych czasach mówi się, że “zamulają”. Zdarzają się zresztą również zamulający DJ-e i nie daj Bóg, by jeden z nich poprowadził Wasze wesele. W dzisiejszym wpisie podpowiemy Wam, jak tego uniknąć i jak znaleźć naprawdę dobrego DJ-a.

DJ na wesele – rozprawmy się z kilkoma mitami…

Mit pierwszy mówi o tym, że DJ to DJ – każdy zna się na każdym rodzaju muzyki. Otóż nie do końca tak jest, bo muzyka to dziedzina zbyt rozległa, by znać się na wszystkich jej gatunkach. Niemal każdy DJ orientuje się, jaki rodzaj muzyki jak brzmi, ale zwykle specjalizuje się w kilku wybranych gatunkach. Sprawdźcie więc, czy osoba, która będzie prowadzić Waszą imprezę, ma podobne gusta muzyczne co Wy.

Mit drugi: każdy DJ to jednocześnie konferansjer i każdy będzie dobrym wodzirejem. No nie do końca… Zdarzają się DJ-e introwertycy, którzy owszem – chętnie puszczą dobrą muzykę, ale przeraża ich nawet krótkie odezwanie się przez mikrofon, a co dopiero poprowadzenie zabaw weselnych. Jeśli na Waszej uroczystości nie życzycie sobie tych ostatnich – nie ma problemu. Jeśli jednak jesteście w jakimś stopniu tradycjonalistami (albo chcecie mieć pewność, że starsze pokolenia również będą się na Waszym weselu dobrze bawić), wybierzcie kontaktowego i otwartego DJ-a. I tak – koniecznie z doświadczeniem, bo same zapewnienia w stylu “tak, potrafię poprowadzić imprezę” przynoszą potem różny efekt…

Mit trzeci: DJ ma grać dobrą muzykę – to wystarczy. Niestety – zwykle nie wystarczy. Pamiętajcie, że na weselach spotykają się dwie obce sobie rodziny. Wspólne jedzenie, rozmowy, a także – nie ukrywajmy – alkohol pomagają przełamać pierwsze lody, ale to nadal osoby, które dopiero się poznają. Dobry DJ znajdzie sposób na to, by ich ze sobą zintegrować, i to wcale nie od razu przez stare ludowe przyśpiewki. Ale jest jeden warunek: musi umieć wczuć się w nastroje. Musi obserwować, co dzieje się na sali. Musi reagować, gdy widzi, że nastrój opada. I musi robić to sprawnie. Na tyle sprawnie, by nie pozwolić gościom na przysłowiowe usypianie za stołem. Do tego nie wystarczy muzyka dobra – potrzebna będzie ta właściwa. Plus oczywiście odpowiedni kontakt z gośćmi i umiejętne zachęcanie ich do wspólnej zabawy. Dobry DJ na weselu będzie wiedział, jak to wszystko rozegrać.

“Pamiętajcie, że na weselach spotykają się dwie obce sobie rodziny. Wspólne jedzenie, rozmowy, a także – nie ukrywajmy – alkohol pomagają przełamać pierwsze lody, ale to nadal osoby, które dopiero się poznają. Dobry DJ znajdzie sposób na to, by ich ze sobą zintegrować…”

Mit czwarty: to nasze wesele, więc DJ będzie grał tylko to, co chcemy my. Owszem – to Wasza impreza (bez dwóch zdań!). Pamiętajcie jednak, że zaproszeni goście również powinni się na niej dobrze bawić. Są gusta i guściki – weźcie to pod uwagę. Nie lubicie disco polo? Ok, ale spora część Waszych gości może na jakiś przebój Zenka z utęsknieniem czekać. Podobnie jak na stare polskie przeboje, ludowe przyśpiewki czy standardy rockowe. Nie lubicie takiej muzyki? Nikt przecież nie mówi, że ma ona zdominować imprezę – po prostu potraktujcie te kilka kawałków jako ukłon w stronę Waszych gości i dajcie znać DJ-owi, by co jakiś czas je puszczał.  

Gdzie szukać dobrego DJ-a na wesele?

DJ to stosunkowo nowy zawód, cieszący się szczególnym zainteresowaniem wśród ludzi młodych. Co za tym idzie, bez problemu namierzcie najlepszych DJ-ów w Internecie, chociażby na portalu Wesele z Klasą. Jak ich rozpoznać? Oczywiście po dużej ilości dobrych recenzji w sieci. Czy to wystarczy? Nie. Konieczny będzie również bezpośredni kontakt z wybraną osobą i upewnienie się, że styl, w jakim pracuje, Wam odpowiada. Dobry DJ to DJ, który będzie dobry w Waszym konkretnym przypadku. Dlatego sprawdźcie jego możliwości, zapytajcie o doświadczenie, a także dokładnie poinformujcie go o Waszych oczekiwaniach. 

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie będzie nikomu udostępniony.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*