Pierwszy taniec to temat, który spędza sen z powiek wielu przyszłym parom młodym. Narzeczeni planując swoje wydarzenie chcą czuć się z jednej strony komfortowo, z drugiej zaś sprostać oczekiwaniom gości.

Dobry DJ/konferansjer to osoba, która skupia się na znalezieniu złotego środka. Po jednej stronie znajdują się zamawiający czyli para młoda. Po drugiej zaś goście, jakim zależy na jak najlepszej zabawie w ten wyjątkowy wieczór. Sprawny DJ powinien dokładnie poznać parę młodą i jej oczekiwania co do pierwszego tańca. Ten krótki czas powinien być dla młodych jak najbardziej komfortowy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom warto dobrze zaplanować każdy element wesela. Jak zrealizować swój pierwszy taniec? Wszystko zależy od tego na ile dobrze czujecie się na parkiecie.

„Taniec z gwiazdami” to dla nas za mało

Muzyka łagodzi obyczaje, mówi znane wszystkim powiedzenie. A taniec zbliża. To doświadczenie ludzi, którzy z tańca i muzyki czerpią dużą część życiowej energii. Każdy DJ/konferansjer spotkał się z parami, które doskonale czują się na parkiecie. Warto zaproponować im, by wykorzystały swoją pasję podczas pierwszego tańca.

Jeśli czujecie się pewni w tańcu i sprawia on Wam przyjemność, dlaczego nie pójść na całość? Wasz DJ może zająć się edycją ulubionej muzyki. Utwór, który planujecie zatańczyć można skrócić, albo usunąć z niego niepotrzebne Wam elementy. A może warto połączyć kilka gatunków muzyki? Jeśli planujecie przygotować swoim bliskim prawdziwe, taneczne show, DJ przygotuje Wam miks 3-4 utworów, które pokażą Wasze taneczne umiejętności.

Złoty środek zawsze w cenie

wweJeśli chcecie zatańczyć pierwszy taniec, ale nie czujecie się z tym najlepiej, warto zrobić to jak najsprawniej.  Utwór który trwa np. 3 minuty można podzielić na dwie części. Pierwsza to chwile, gdy prezentujecie się gościom na parkiecie. Pierwsza minuta spokojnego tańca powinna absolutnie wystarczyć, by sprostać oczekiwaniom rodziny i znajomych. Po pewnym czasie Wasz DJ zaprosi na parkiet resztę gości. Rodzina i przyjaciele dołączą, a Wy będziecie spokojni, że czas pierwszego tańca zakończył się na rzecz wspólnej zabawy.

By uczynić ten czas jeszcze bardziej komfortowym, umówcie się z kilkorgiem znajomych, by na hasło DJ-a sprawnie pojawili się na parkiecie. Pierwszy taniec to element tradycyjnie rozpoczynający sety taneczne na weselu. Ale na pewno nie powinien stanowić dla Was stresu, a jedynie część przyjęcia, która przebiegnie sprawnie jak każda inna.

Jeśli chcecie zatańczyć pierwszy taniec, ale nie czujecie się z tym najlepiej, warto zrobić to jak najsprawniej. 

Pierwszy taniec? Niekoniecznie

Doświadczony DJ/konferansjer znajdzie sposób jak zupełnie uniknąć pierwszego tańca. Część par młodych nie ma chęci na dużą ekspozycję, a swoje wesele widzi jako udaną imprezę dla rodziny i znajomych. W takim wypadku warto zaproponować animację dla gości znaną pod hasłem „koła”.

Po części zasiadanej DJ/konferansjer zaprasza na parkiet wszystkich weselników. Na środku ustawia się koło składające się z pań. A wokół koło z panów. Na dźwięk muzyki każde z kół idzie w prawą stronę. Gdy pojawia się pauza, należy wykonać zadanie zaproponowane przez DJ-a. Są to zazwyczaj zachęty do rozmowy z nowo poznaną osobą, która stoi naprzeciw. Pytania jakie mogą się pojawić to na przykład: skąd jesteś? Czy znasz pannę młodą czy pana młodego? Albo jak długo zamierzasz się dziś bawić? Ostatnim zadaniem jakie zaproponuje DJ/konferansjer będzie zatańczenie z osobą z naprzeciwka.

Gra integracyjna „koła” ma za zadanie zbliżyć do siebie gości i w płynny sposób zacząć taneczną część wesela.

Pierwszy taniec to element, który pojawia się na większości wesel. Ale to jak wygląda, powinno zależeć w 100% od potrzeb pary młodej. Wesele z klasą to wydarzenie, które podporządkowane jest Wam, bohaterom dnia zaślubin. A profesjonalny DJ powinien uczynić z każdego momentu wesela element, który zapamiętacie na całe życie.

Dodaj komentarz

Adres e-mail nie będzie nikomu udostępniony.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*